Walka z alkoholizmem

Dla każdego z 5 milionów francuzów, którzy piją nadmiernie, pięć cierpią ludzie w jego otoczeniu. Rodzic, dziecko, małżonek: jak wydostać się z koszmaru?

Wstyd, kłamstwo, izolacja, przemoc … żyć z alkoholikiem-to codzienna dramat. Jednak przez długi czas, myśli, że więcej “wyciągnąć”, niż wyjść z siebie.

Widząc, upokorzyć człowieka, którego kochasz z dnia na dzień i wiedząc bezradny skubać najbliższych. Josephine martwi się o swojego męża, 28 lat, który całkowicie niszczy jej życie, a kto nie może mówić, bo to od razu zamyka. Pytanie zadała sobie pytanie: “jak jej pomóc?”.

IzolacjiIzolacji

Oni myślą, że oni próbowali wszystkiego. Aby to zrozumieć, nawet uzasadnić: “to było kruche”, “są przyjaciele, którzy wyciągnął ją” … aby obserwować, rzucając butelki. “Mam ściana przede mną” – powiedziała Nicole. “Chcę, aby wiedział, że jest chory i może być dbają!”

Mijały dni, ich życie zmniejszyła się. “Rezygnujemy z zaproszenia i nie uruchamiać więcej, kłamać, aby ukryć sytuację,” Josephine przyznaje. “Koncentrujemy się na tym, że alkoholik robi lub nie robi, a my czujemy się samotni, gruz z obowiązków, ani miłości, ani przydatne. “To się nazywa созависимость.

Nie ingerować w razie kłopotów w alkoholika człowieka

Jak wyjść? Zmieniając swoje nastawienie, aby zapewnić atmosferę zdrowsze dla całej rodziny, w tym alkoholowych pacjentów. Bo musisz zgodzić się oczywiste: nie masz władzy nad jego problemy z alkoholem. Nikt nie może pomóc człowiekowi wyjść z niej. Wszystko, co można zrobić, to pomóc jej zrozumieć, co ona robi dla ciebie.

Utrzymaniu dialogu

Porozmawiaj z nią wtedy, gdy ona nie jest pijana, nie gniew, nie próbując jej przyznać, że ma problem z alkoholem, tylko po to, aby wyrazić swój ból, swoje potrzeby i oczekiwania. Wnioski i zarzuty dodać tylko do negacji i winy … co prowadzi do bardziej pitnej.

Zachęcić bez dyktafonu

Innym częstym błędem jest infantylnych alkoholika. Myślimy, że możemy mu pomagać, zwalniając go od wszelkiej odpowiedzialności, ale to tylko popycha go trochę głębiej. Krewni dbają o wyścigach, aby przejść i uzyskać dzieci do szkoły, nagle alkoholikiem człowiek czuje się jeszcze bardziej zdewaluowało.

Twoja rola polega na tym, aby zachęcić ją, a nie dyktować, co ma robić, aby towarzyszyć mu i nie nosić. To jest chyba najtrudniejsze. Pozostawiając go w spokoju, to często przeraża, jak nie pomaga nikomu w niebezpieczeństwie.

Ale trzeba przyznać, że jest nie tak i potrzebujemy. Dla więcej będziemy pieścić go, tym mniej będzie musiał podjąć wysiłek.

Poznać mechanizmy alkoholizmu

Choroby odpowiada utraty granice. Alkoholik pacjenta jak “olej pieniędzy”: wszystkie zalety relacji i pić, wszystkie zalety alkoholu bez zależności. Darować sobie nie pomaga nikomu.

Nie wahaj się, aby uruchomić ultimatum

Otoczenie musi postawić ograniczenia lub nawet ultimatum: “zachowanie, które nie możemy przynieść”. On musi trzymać alkohol na odległość i przejść do życia w końcu dać pacjentowi chęć przyłączenia się do niego. Czasami oznacza to zostawić. Następnie niektórzy pacjenci są świadomi szkody wyrządzone przez ich konsumpcji.

Ale nikt nigdy nie będzie trzeźwa na innych, nawet jeśli to nie stracić dziecka na zawsze. Jean potwierdza: “trzeba dotknąć dna, żeby móc nacisnąć nogą i iść w górę”. Pewnego dnia zrozumiałam, że mam wybór między umrzeć, aby dostać się do szpitala psychiatrycznego lub dbać o siebie.

Obsługujących odstawieniuObsługujących odstawieniu

Gdy pacjent podjął decyzję, rzucić picie, środowiska, może mu pomóc, pokazując mu zaufanie i zrozumienie, wsparcie nawroty bez paniki i pomagając mu odzyskać swoje miejsce w rodzinie. Nigdy nie mów umrzeć…

Gdzie znaleźć pomoc?

Alkohol centra coraz częściej oferować grupy wsparcia dla rodzin. Skontaktuj się z najbliższym Centrum alkoholu (ЗСКК) w twojej okolicy (230). Psychiatrzy czy psychologowie również dać indywidualne wywiady.

W Al-anon grupy rodzinne oferują grupę ludzi, którzy mówią bliskich (grupy Alateen dla dzieci), na tej samej zasadzie, jak anonimowi alkoholicy. Takie. : 01 42 81 97 05.

Otoczenie też ma wyjśćOtoczenie też ma wyjść

Alkoholowe choroby opiera się na słabości innych.

To jest trudne dla otoczenia, aby uznać, że on też ma problemy. On skłonny uznać, że zło w innych, i nic nie robi dla własnego cierpienia. Tym nie mniej, otoczenie również muszą wyjść z negacji i uświadomić sobie, wyznając: “jestem zmęczona od jego alkoholizmu.”

Mąż często codependent w różnych formach: albo ma zależność (bulimia, na przykład), lub znajduje się w wielkiej emocjonalnej zależności, poświęcając się z człowiekiem, który pije.

Mówić o jego niepokój łagodzi i pomaga zrobić krok do tyłu, aby nie zbiórka z alkoholem, ale i rozumieć, że trzeźwość nie w magiczny sposób uczcić zakończenie wszystkich nieszczęść. To jest sposób, aby zrobić lepiej, ale nie od razu wyjść z kilka lat cierpienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *