Kupowanie leków w Internecie: rozwijający się rynek

Prawie 700 stronach sprzedają wszystkie rodzaje narkotyków w internecie. Kupowanie leków w Internecie: rozwijający się rynekHandlu równoległego, który rośnie. Dla niektórych, ta tendencja świadczy o zakończeniu ruchu ulicznego.

Coraz więcej osób uzależnionych, szukam stymulujący, euforyczny lub kojący produktów, wnoszą swój rynek w internecie. Żadne badania nie są brane pod uwagę. Ale Generalne Zjednoczone użytkownicy legalnych i nielegalnych substancji, które odbyły się dziś, 13 kwietnia w Paryżu, potwierdzi zainteresowanie tą nową formą e-commerce. “Tak, to łatwo uzyskać dostęp” – powiedział Leo Magnen nie do spożycia przez ludzi.

Supermarkety narkotykówSupermarkety narkotyków

Niektóre angielskie lub holenderskie strony specjalizują się w sprzedaży nowych produktów syntetycznych (NPC) lub RC (badania substancji chemicznych), związki chemiczne, które symulują efekt nielegalnych narkotyków takich jak marihuana czy kokaina. Formuła cały czas się zmienia. Na razie produkt nie jest zabroniony, pozostaje on na sprzedaż. “Sprzedawcy uważają, że to do kupującego, aby sprawdzić, czy jest to legalne w kraju, czy nie” – mówi Nicholas Урбаняка nie do spożycia przez ludzi.

Na innym poziomie, prawdziwe supermarkety lek otworzyli w Даркнете , ta bardziej tajemnicza część internetu, która nie jest dostępna poprzez klasyczne wyszukiwarki, jak Google. W celu uzyskania dostępu do niej konsumentów szyfruj ich komunikacji i kupić w биткоинах , wirtualnej walucie. Ma wszystko: heroina, kokaina, ecstasy, używki wszelkiego rodzaju, a nawet lekarstwa.

W sumie “671 strony internetowe sprzedaży online zostały zidentyfikowane, z czego trzy czwarte-oszustwo, czyli strony z mało zaufania: albo nic nie wysyłają, albo reklamowane cząsteczki nie są dobre. Problem w tym, że tych oszustów nie łatwo odkryć” – powiedział Lew Magnen. W rezultacie, użytkownicy wymieniają się poradami i dobre adresy na forach. Oni nawet oceniali środków zgodnie z “jakości” swoich produktów.

Zmniejszenie ryzyka dla zdrowiaZmniejszenie ryzyka dla zdrowia

Użytkownik stowarzyszeń widzą w tym okazję do promocji w postaci zmniejszenia ryzyka”. Zachęcają konsumentów, aby opracować strategię, aby ograniczyć skutki dla ich zdrowia (wymiany dobre i złe plany, ostrzegając się w razie niebezpieczeństwa …). Niektóre skojarzenia nawet możliwość zadawania pytań do lekarza na swoich forach.

Po kilku miesiącach śledztwa w Даркнете, Olivier Peron, dziennikarz humanoida , porównuje zakupie leków w Internecie z nielegalnym pobieraniem filmów pod koniec lat 90-tych: “na początku był zarezerwowany dla nielicznych wtajemniczonych, lub informatycy . Następnie środki stały się demokratycznymi. Jego zdaniem, zjawisko wybuchnie w najbliższych latach. W rezultacie, ruch uliczny, i wszystkie przemoc, związane z nim, będzie spadać w przyszłości.

“Zaczynamy widzieć użytkowników, którzy nigdy nie kupili na ulicy” – potwierdza Pierre Chappard z Psychoactif stowarzyszenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *