Czy e-papierosy naprawdę rzucić palenie?

W ciągu kilku lat, palacze przyznali sobie e-papierosa, a nie inny sposób na rzucenie palenia. Dlaczego i w jakim celu? Elementy odpowiedzi.

Liczby są zdumiewające. Naprawdę, OFDT (francuska obserwatorium narkotyków i narkomanii) uważa, że między 1.1 i 1.9 miliona francuzów używać elektroniczne papierosy codziennie. Jedna trzecia z nich-byłych palaczy i dwie trzecie palaczy.

Umiarkowanej skuteczności według badańUmiarkowanej skuteczności według badań

Ich głównym celem-aby całkowicie zrezygnować z palenia i e-papierosów (51%) i zmniejszenie konsumpcji tytoniu (30%). Im się to udaje? Sprzedaż wyrobów tytoniowych w zeszłym roku zmniejszył się o 5% w porównaniu z 2013 rokiem, i nie jest wykluczone, że tak dobry wynik jest związana z dostępnością e-papierosów, a także do rad dystrybutorów.

W listopadzie 2013 roku, 1% populacji, szacuje się, że rzucili palenie przy pomocy e-papierosów o około 30% regularnie palących. Badania naukowe wykazały, że skuteczność jego osoba o umiarkowanych poglądach (7%). To skromny, ale e-papieros jest tak samo wspaniałe, jak nikotyna wymiany , gumy, plastry lub inhals, sprzedawane w aptekach.

Mniejszą toksyczność niż выкуриваемого tytoniuMniejszą toksyczność niż выкуриваемого tytoniu

Pomimo braku zaufania Światowej organizacji zdrowia, bez względu na niejednoznaczne wnioski na wysoki poziom kompetencji, co nie jest zalecane, ale nie zniechęcić palacza, który zaczął parować, Akademia medycyny twierdzi, że e-papieros pomaga palaczy, którzy go przyjęli, aby uwolnić się od tytoniu” *.

“To lecznicza rewolucja” – mówi profesor Lejoyeux, a addictologue psychiatry, który przyznaje, że był pewien bojowników. Ona musi być zintegrowany opieki medycznej i używać tak długo, jak chcą! Wszystkie substytuty nikotyny, wszystkie z nich, są mniej szkodliwe niż tytoń. “

To prawda, i tego nikt nie kwestionuje. “Toksyczności e-papierosy są znacznie niższe, niż выкуриваемого tytoniu, jak to amputować od substancji rakotwórczych, tlenku węgla i obecność lotnych aldehydów, które zwiększają efekt nikotyny. Dlatego jest on użytecznym narzędziem, ” analizuje Akademii.

Nikotyny zamiennik lepiej niż inne?Nikotyny zamiennik lepiej niż inne?

W swojej praktyce, profesor Додин, addictologue psychiatra, zauważa, że, będąc w stanie korzystać z e-papierosa jest korzystne, zwłaszcza dla nałogowych palaczy mocno uzależnieni od tytoniu, i decydując się całkowicie uniezależnić.

“Jest to cenne narzędzie, bo to pozwala mieć coś w twoich rękach, więc dla podtrzymania zachowania na jakiś czas, a także ustne pomiar, który jest obecny we uzależnień behawioralnych” – mówi.

Pozostaje główny problem, stworzona w pracy badacz Jean-Paul Тассен, dyrektor ds. badań w College de France, który podkreśla, że uzależnienie od tytoniu jest wynikiem nie tylko nikotyna, w ten sposób wyjaśniając swoją ograniczoną skuteczność.

Normy afnor: jeszcze jedna gwarancją

Dwa nowe Афнор standardów na e-papierosy, jeden na e-płynu – gwarancja, w szczególności, brak rtęci i bisfenolu, ryzyko społeczeństwa przegrzaniem, jakość farmaceutyczna nikotyny, używanego, i ceny nie zmienia się o więcej niż 5%. Standardów XP z Д90-300-1 i XP Д90-300-2, na zasadzie dobrowolności.

Źródło: raport od 3 marca 2015 r.: “czy e-papieros brać społeczeństwo od tytoniu?”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *